Dolina Narwi, kultura-natura wyniki

Protokół jury Konkurs plastyczny „Dolina Narwi, kultura-natura”

Na konkurs plastyczny „Dolina Narwi, kultura-natura” zorganizowany przez Dom Kultury w Łapach z okazji XX lecia Galerii Narwiańskiej w Uhowie wpłynęło 112 prac.

Jury w składzie: Jerzy Barańczuk, Rajmund Brzozowski, Dariusz Gumowski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III

I nagroda

  • Basia Moczydłowska
  • Agnieszka Płońska

II nagroda

  • Patryk Matysiewicz
  • Amelia Kamińska
  • Dominika Jamiołkowska

III nagroda

  • Diana Falkowska
  • Wiktoria Oleksiewicz
  • Bartek Mokrzewski
  • Jakub Wilczewski

Wyróżnienia

  • Magdalena Piszczatowska
  • Małgorzata Śliwonik
  • Julia Roszkowska
  • Maja Wojtulewicz
  • Gabrysia Murawska
  • Maja Zdrodowska
  • Jakub Śliwonik
  • Ania Karpowicz
  • Wiktoria Markowska

Kategoria klas IV-VI

I nagroda

  • Anna Jamiołkowska
  • Klaudia Jastrzębska

II nagroda

  • Emily Serwin
  • Iza Kamińska
  • Magda Maleszko

III nagroda

  • Julia Wądołowska
  • Hania Wielgat
  • Gabrysia Chraboł

Wyróżnienia

  • Paweł Łapiński
  • Mateusz Roszkowski
  • Daria Zdrodowska
  • Zuzanna Kłosko
  • Piotr Zalewski
  • Aleksandra Brzozowska
  • Natalia Majewska
  • Natalia Hołowienko

Kategoria Gimnazjum

I nagroda

  • Julia Maria Płońska
  • Julia Onopa
  • Patrycja Falkowska

II nagroda

  • Hanna Pochodowicz
  • Natalia Wojewódzka

III nagroda

  • Aleksandra Skrobutan

Wyróżnienia

  • Martyna Lulko
  • Aleksandra Zalewska
  • Tomasz Leżanka

Najlepsi recytatorzy wybrani

Do IV Turnieju Recytatorskiego “Wiew sitowia” organizowanego przez Dom Kultury w Łapach zgłosiło się 56 mówców reprezentujących placówki oświatowe i kulturalne z terenu gminy Łapy oraz Białegostoku i Bielska Podlaskiego.

Ideą przeglądu jest upowszechnianie sztuki żywego słowa wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy prezentowali utwory poetyckie i prozę w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych wygłaszali jeden dowolnie wybrany utwór, starsi musieli wykazać się znajomością zarówno utworu poetyckiego jak i prozy.

Jury, w składzie Iwona Jaźwińska, Radosław Zaremba, Dariusz Gumowski, oceniało dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika), interpretację utworów, kulturę słowa, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Najlepsi w tej edycji przeglądu okazali się:

W kat kl. I-III

Nagrody:

  • Dominika Sienkiewicz -Komarzewska,
  • Martyna Gerez, Taisa Fionik

Wyróżnienia:

  • Bartosz Babiński,
  • Teresa Stypułkowska,
  • Małgorzata Skrzyniarz,
  • Wiktoria Jaroszewicz,
  • Zofia Karasiewicz

W kat kl. IV-VI

I nagroda:

  • Oskar Misiewicz, Gabriela Perkowska

II nagroda:

  • Paweł Płoński,
  • Aleksandra Karasiewicz,
  • Gabriela Stypułkowska

III nagroda:

  • Eliasz Fionik

Wyróżnienie:

  • Łucja Idźkowska,
  • Miłosz Zatyka,
  • Tatiana Ciesnowska

W kat. Gimnazjum:

I nagroda:

  • Maksym Bionik,

II nagroda:

  •  Julia Skorbiłowicz

III nagroda:

  • Karolina Łupińska

W kat. szkół ponadgimnazjalnych:

I nagroda:

  • Maciej Jabłonowski,
  • Natalia Wiśniewolska,

II nagroda:

  • Natalia Anna Raciborska

Wyróżnienie:

  • Paweł Kuczyński

Barwy Jesieni 2016

Po raz kolejny łapskie plastyczki odniosły ogólnopolski sukces.

Przedstawicielki naszej pracowni plastycznej wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Barwy jesieni” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom kultury w Stargardzie.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 2306 prac. Profesjonalne jury przyznało cztery nagrody oraz 42 wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród wyróżnionych znalazły się dwie nasze plastyczki Anna Jamiołkowska i Gabriela Gąsowska.

Jak zwykle serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Mistrzyni carvingu

12 maja br. w piątek mieliśmy okazję podziwiać dzieła w wykonaniu Pani Agnieszki Roszkowskiej,  mistrzyni w carvingu, gdzie z warzyw i owoców czyni cuda. Dziękujemy serdecznie dla Pani Agnieszki za poświęcony nam czas i cierpliwość. Niech żałują ci którzy nie byli.

Nagranie świątecznej płyty

Lista osób zakwalifikowanych do nagrań płyty świątecznej.

Uwaga: Udział w nagraniu nie gwarantuje obecności utworu wykonanego na płycie.

Zachęcamy do rzetelnego i perfekcyjnego przygotowania do nagrań .

POWODZENIA

Nagrania Środa 23 listopada godz. 14.00

Przybieżeli do Betlejem – Milena Mikosz godz. 14.00
Cicha noc – Aleksandra Łapińska godz. 14.15
W żłobie leży – Emilia i Julia Serwin godz. 14.30
Jezus malusieńki – Piotr Raciborski godz. 14.50
Raz w roku – Oliwia Demiańczuk godz. 15.00
Cicha noc – Agata Galent godz. 15.20
Tryumfy Króla Niebieskiego – Dawid Malinowski godz. 15.30
Lulajże Jezuniu – duet Kornelia Brzozowska i Stanisław Śliwowski 15.45
Dzisiaj w Betlejem – Bogusław Gąsowski 16.10

Nagrania sobota 26 listopada od godz. 12.00

Skrzypi wóz – Natalia Kulwicka godz. 12.00
Gore gwiazda – Alicja Kulwicka + zespół dziecięcy godz. 12.15
Gdy śliczna Panna – trio Simon Al-altar, Maja i Daria Zdrodowskie
godz. 12.45
Wśród nocnej ciszy – duet Jakub Popławski i Kacper Hryniewicki
godz. 13.15
In Christmas  time -Trio gitarowe godz. 13.30
Jingle bells – kwartet gitarowy godz. 14.00
Bracia patrzcie jeno – Paweł Gasowski godz. 14.30
Gdy się Chrystus rodzi – Jakub Łupiński godz. 14.45
Gdy śliczna Panna – zespół starszy godz. 15.00
Z narodzenia Pana – zespół młodszy godz. 15.30

Casting do nagrania płyty świątecznej

Lista casting do nagrania płyty świątecznej

19 listopada 2016 r

Start 13:00 miejsce dom partii sala nr 107

Godz. 13.00

  • Jakub Popławski lat 11 – instrumenty
  • Natalia Kulwicka, lat 12, podkład CD “Skrzypi wóz”
  • Alicja Kulwicka , lat 10, podkład CD “Gore gwiazda”
  • Oskar Misiewicz 10 lat, podkład CD, ,,Mario, czy już wiesz”,
  • Maja (lat 8) i Daria (lat 12) Zdrodowscy – Gdy śliczna Panna” – śpiew z podkładem instrumentalnym i dodatkiem gry na skrzypcach
  • Simon Al Altar- Gdy śliczna panna
  • FILIP WOJTULEWICZ – Gdy Śliczna Panna
  • Aleksandra Łapińska -Gdy śliczna Panna
  • ZUZANNA WARPECHOWSKA – Gdy śliczna Panna
  • Małgorzata Łapińska – Do szopy hej pasterze
  • Emilia Piszczatowska -Do szopy hej pasterze
  • Krystian Piekutowski- Do szopy hej pasterze
  • Bogumił Gąsowski – Gdy się Chrystus rodzi

Godz. 14.00

  • Staś Śliwowski – Wśród nocnej ciszy
  • Julia Serwin -Wśród nocnej ciszy
  • Bartek Gołaszewski- Przybieżeli do Betlejem
  • Paweł Płoński- Przybieżeli  do Betlejem
  • MILENA MIKOSZ – Przybieżeli do Betlejem
  • ANNA KOZŁOWSKA – Przybieżeli do Betlejem
  • Agata Galent -Cicha noc
  • Emilia Serwin- W żłobie leży
  • Kornelia Brzozowska -Lulaj że Jeżeniu
  • Dominika Łapińska- Cicha noc
  • ALEKSANDRA ŁAPIŃSKA – Cicha noc
  • Piotr Raciborski- Jezus malusieńki
  • Magda Brzozowska -Mizerna cicha

Godz. 15.00

  • MAGDALENA WALENTYNOWICZ – Lulajże Jezuniu
  • Trio gitarowe: Małgorzata Łapińska, Martyna Brzozowska, Dorota Łapińska  – Jingle Bells, In Christmas Time
  • Oliwia Demiańczuk , lat 11 . Instrument : gitara klasyczna
  • CHÓR STARSZY
  • CHÓR MŁODSZY
  • TRIO Dawid Malinowski – ? Paweł Gąsowski – ? Kuba  Łupiński,

Osoby zakwalifikowane do nagrań płyty świątecznej zostaną poinformowane drogą mailową na podane wcześniej adresy.

GP

Protokół jury 4. Łapskiej Akademii Wokalnej

Łapy 28 października 2016

Tutaj zobacz FOTORELACJĘ

Łapska Akademia Wokalna 2016.
Łapska Akademia Wokalna 2016. FOTORELACJA

Jury w składzie: Kinga Guzowska, Urszula Dworakowska, Katarzyna Piszczatowska, Beata Krasowska, Aneta Zajkowska po wysłuchaniu 51 wykonawców, podkreślając wysoki poziom tegorocznych prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GRUPA I    Przedszkola

  • Lidia Łupińska – I miejsce
  • Izabela Szmigiel  – III miejsce
  • Natalia Perkowska  – III miejsce
  • Maja Walesieniuk – I wyróżnienie
  • Klaudia Demiańczuk – I wyróżnienie
  • Maria Liwińczuk – II wyróżnienie

 

  • Zespół z Przedszkola nr 1 w Łapach – I miejsce
  • Zespół z Przedszkola nr 2 w Łapach – II miejsce
  • Zespół wokalno instrumentalny „Puchatki” – II miejsce
  • Zespół z Przedszkola nr 1 w Łapach – III miejsce
  •  Duet wokalny– I wyróżnienie

GRUPA II    kl I-III

  • Daria Zdrodowska– I miejsce
  • Wiktoria Oleksiewicz – III miejsce
  • Maja Klewinowska – III miejsce
  • Michalina Jakubecka – II wyróżnienie

GRUPA III    kl IV-VI

  • Wiktoria Ryś– I miejsce
  • Oskar Misiewicz – I miejsce
  • Agata Galent – I miejsce
  • Natalia Kulwicka – II miejsce
  • Aneta Łapińska – II miejsce
  • Gabriela Stypułkowska– II miejsce
  • Aleksandra Karasiewicz – II miejsce
  • Alicja Kulwicka – III miejsce
  • Wiktoria Łupińska – III miejsce
  • Justyna Sawicka – III miejsce
  • Dawid Grzelak – I wyróżnienie
  • Emily Serwin– I wyróżnienie
  • Aleksandra Łapińska – I wyróżnienie
  • Bartłomiej Gołaszewski – I wyróżnienie
  • Małgorzata Łapińska – I wyróżnienie
  • Natalia Majewska– II wyróżnienie
  • Serwin Julia-  II wyróżnienie

GRUPA IV   Gimnazja

  • Aleksandra Łapińska – II miejsce
  • Agnieszka Falkowska – II miejsce
  • Katarzyna Bagińska– II miejsce
  • Natalia Bielicka– II miejsce
  • Karolina Łupińska  – III miejsce
  • Aleksandra Sołowiej– III miejsce
  • Aleksandra Łapińska– I wyróżnienie
  • Alicja Goździk– I wyróżnienie
  • Wiktoria Kopacewicz – II wyróżnienie
  • Izabela Matysiewicz– III wyróżnienie
  • Paulina Sienkiewicz – III wyróżnienie

GRUPA V  Zespoły

  • Zespół „Tercet wokalny”  Aleksandra Łapińska, Dominika Łapińska, Antonina Kucharska
    – I miejsce
  • Zespół Muzyczny Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach „Remedium” – I miejsce
  • Zespół „Świetliczaki” z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach-  III miejsce
  • Duet – Patrycja Wilczewska , Daria Lickiewicz  – II wyróżnienie